Zinderend, prijswinnend Italiaanse drama over een jonge vrouw die haar weg zoekt op een technische school voor jongens. Un anno di scuola is de tweede film van regisseur Laura Samani, die bij de première in Venetië de prijs voor Beste acteur won. Laura Samani wordt gezien als een regisseur van de toekomst van Italiaanse cinema.
Triëst, zomer van 2007. De zelfverzekerde Zweedse Fredrika is pas verhuisd naar de Italiaanse kuststad en belandt op een technische middelbare school in een klas vol jongens. Ze staat meteen in het middelpunt van belangstelling, en niet alleen om haar intelligentie en kennis. Gaandeweg bouwt ze een vriendschap op met een onafscheidelijk trio: de fascinerende en bescheiden Antero, de extraverte casanova Pasini en de lieve en beschermende Mitis. Samen verkennen ze de straten van Triëst, feesten ze, denken na over de toekomst, delen ze geheimen en ontdekken ze nieuwe gevoelens. Het laatste schooljaar zal hen voor altijd tekenen.
Cineville Previewdagen: voor alle filmsprinters, vroege vogels en haantje-de-voorstes heeft Cineville deze zomer iets nieuws. Van 2 t/m 5 juli in meer dan 50 filmtheaters door heel Nederland, waarvan wij er een zijn. Op het programma staan exclusieve voorvertoningen van het komende filmseizoen: de allerbeste en allernieuwste films, die jij deze zomer alvast kan zien. En Cinevillers mogen als allereerste kaartjes reserveren!