In deze prachtige, nieuwe film van Lukas Dhont (Girl, Close), wil Pierre, een soldaat die tijdens WOI net aan het Belgische front is aangekomen, zich graag bewijzen. Achter de linies ontmoet hij de charismatische Francis, die besluit het moreel van zijn kameraden op te vijzelen door een theatervoorstelling op te zetten.
Voorpremière in samenwerking met Queer Alkmaar: ontvangst met een welkomstdrankje, en een korte inleiding voorafgaand aan de film.
Temidden van modderige loopgraven, waarin kwetsbaarheid geen plaats lijkt te hebben, opent Francis (Valentin Campagne) voor Pierre (acteerdebuut Emmanuel Macchia) een onverwachte ruimte van verbeelding, vrijheid en tederheid. Achter de schermen weten de mannen elkaar steeds vaker te vinden en hun gedeelde momenten krijgen steeds meer betekenis. Er ontstaat iets wat de oorlog niet lijkt te kunnen vernietigen: momenten van vrijheid en een onverwachte liefde. Ontroerend en krachtig.
Coward, Lukas Dhont’s meest volwassen productie tot nu toe en een van de mooiste films van het filmfestival in Cannes, laat zien hoe je door kunst kunt ontsnappen. Het is een film over kwetsbaarheid en hoop, als schril contrast tegen het geweld. Dhont liet zich inspireren door historische WOI-foto’s van jonge soldaten die net achter het front een show voor elkaar opvoerden, veelal in vrouwenkleren.
Geheel terecht zijn beide acteurs bij de première in Cannes bekroond met de prijs voor Beste Acteur.