Na zijn bekroonde en succesvolle films Three Billboards Outside Ebbing, Missouri en The Banshees of Inisherin levert regisseur en Oscarwinnaar Martin McDonagh met zijn nieuwste film een mix van thriller, satire en zwarte komedie. Met fantastische rollen van John Malkovich, Sam Rockwell en Steve Buscemi. Op zondag 8 november is het Filmkrantdag*: Filmkrant-redacteur Nicole Santé verzorgt dan een inleiding bij de film. Deze eerste editie bestaat uit een arrangement van twee internationaal bekroonde films, Fatherland en Wild Horse Nine, die deel uitmaken van ons filmfestival. Voor meer context en verdieping is er bij beide films een introductie, verzorgd door Filmkrant-redacteur Nicole Santé.
Boek je beide films mét inleiding, dan betaal je de arrangementsprijs van € 23,- Passe-partout tickets bestel je hier.
Kort voor de militaire staatsgreep in Chili in 1973 worden CIA-agenten Chris (John Malkovich) en Lee (Sam Rockwell) door hun chef MJ (Steve Buscemi) vanuit Santiago naar Paaseiland gestuurd. Te midden van de iconische beelden – de mysterieuze Moai-beelden – van het eiland worden de twee doorgewinterde partners niet alleen geconfronteerd met een gevaarlijke geheime missie, maar ook met de schaduwen uit hun gezamenlijke verleden. Wanneer Chris een onverwachte band opbouwt met twee rebelse studentes (Mariana di Girolamo en Ailín Salas), dreigt hun verblijf in dit afgelegen paradijs volledig uit de hand te lopen.
Geheel in de stijl van zijn voorgaande films weet Martin McDonagh scherpe, cynische humor te combineren met een melancholische ondertoon als het gaat om gebeurtenissen in het verleden. Het resultaat is een zowel komische als meeslepende film, met messcherpe dialogen en acteurs op hun allerbest. John Malkovich won op het Filmfestival van Venetië de prijs voor Beste Acteur.