Deze nieuwe film van de Iraanse filmmaker Jafar Panahi – hij schreef en regisseerde de film – is een krachtige, morele thriller waarin een ogenschijnlijk onschuldig auto-ongeluk verandert in een verontrustende zoektocht naar waarheid, wraak en genade.
Let op: de trailer is niet Nederlands ondertiteld, de film is dit wel.
Wat begint als een simpele aanrijding groeit uit tot een verhaal vol morele dilemma’s, waarin menselijke zwakte en autoritaire structuren onverbiddelijk tegenover elkaar staan. Panahi verweeft persoonlijke drama’s met scherpe reflecties op rechtvaardigheid en mededogen. Hij maakte de film zonder toestemming van de Iraanse autoriteiten, als gedurfde kritiek op politieke onderdrukking in Iran.
It Was Just an Accident ging in première in Cannes en won de Gouden Palm voor Beste Film. De internationale pers prijst de film als aangrijpend, urgent, hartverscheurend en onvergetelijk – een meesterwerk dat diep onder de huid kruipt.