Voor Alkmaar op Film zijn er vanaf 30 april weer extra tickets beschikbaar!

Terug naar het nieuwsoverzicht

Focus on Mamoru Hosoda

Vanaf 9 april

Ken je de films van de anime-grootmeester Mamoru Hosoda? Deze Japanse regisseur en animator is vooral bekend van zijn korte films die de basis vormden voor Digimon – de afkorting van Digital Monsters – een populaire Japanse mediafranchise die begon met virtuele huisdieren en uitgroeide tot anime, manga, games en films.

Een aantal van Hosoda’s films is nu gerestaureerd. Ter ere daarvan vertonen we vanaf 9 april The Girl Who Leapt Through Time (2006), Summer Wars (2009) en Wolf Children (2012). Pak deze kans en (her)ontdek deze drie moderne klassiekers, gerestaureerd in adembenemend 4K.

THE GIRL WHO LEAPT THROUGH TIME

Als Makoto Konno tenauwernood aan een treinongeluk ontsnapt, houdt ze een speciale gave over aan dit incident. Ze kan ineens letterlijk terug in de tijd te ‘lopen’. Ze begint met het verbeteren van haar schoolcijfers en het rechtzetten van persoonlijke misstappen, maar komt er al snel achter dat het verleden veranderen niet zo makkelijk is als het lijkt.

 

 

Trailer & tickets

SUMMER WARS

Kenji is parttime moderator voor OZ, een virtuele wereld die zijn dagelijks leven vormgeeft. Als een malafide AI-programma zijn online identiteit heeft gestolen, wordt hij beschuldigd van het hacken en moet hij al zijn krachten aanwenden om een dreigende cyberapocalyps te voorkomen.

Trailer & tickets

WOLF CHILDREN

Studente Hanna wordt verliefd op een ‘wolfman’ en krijgt met hem twee kinderen, die half mens, half wolf zijn – Ame & Yuki. Wanneer hun vader tijdens de jacht tragisch om het leven komt, besluit Hana van de stad naar het platteland te verhuizen. Ze hoopt dat haar kinderen op een dag hun eigen weg naar geluk kiezen – of ze nu ‘mens’of ‘wolf’ zijn.

Trailer & tickets