Terug naar het nieuwsoverzicht

Docu Salon | House of Hope

11 december

Docu Salon is een programma van FA in samenwerking met documentaire distributeur Cinema Delicatessen, waarbij we een podium geven aan mooie en belangrijke documentaires. Bij iedere speciale vertoning is er ruimte voor context en verdieping in de vorm van een inleiding en/of nagesprek met de filmmakers of een andere expert. 

Op 11 december vertonen we House of Hope met nagesprek met filmmaker Marolein Busstra. Met een intieme blik, foto’s en persoonlijke telefoonbeelden vertelt House of Hope een krachtig en ontroerend verhaal over moed, veerkracht en de zoektocht naar menselijkheid onder bezetting. Een film die laat zien hoe hoop, zelfs in de moeilijkste omstandigheden, kan blijven groeien.

6 januari staat het innemende portret Mondria(a)n en route to New York op de planning. Regisseur Pim Zwiers zal aanwezig zijn voor een nagesprek. De kaartverkoop zal binnenkort van start gaan.

House of Hope (11 december)

In Al-Eizariya, op de bezette Westelijke Jordaanoever, leiden Manar en haar man Milad House of Hope – een vrije school waar Palestijnse kinderen leren, zingen en ademen in een sfeer van kunst en menselijkheid. Maar terwijl de spanning buiten toeneemt, wordt het voor Manar steeds zwaarder om haar pacifistische idealen te bewaren en haar leerlingen een gevoel van veiligheid en waardigheid te blijven geven. Regisseur Marjolein Busstra, die nauw samenwerkte met een Palestijnse crew, volgde het echtpaar drie jaar lang – op school, thuis, en te midden van toenemende spanningen in hun omgeving.

Met nagesprek met de maker: Marjoliein Busstra

Tickets & Trailer
Binnenkort bij Docu Salon

Mondria(a)n en route to New York

6 januari

In een spel van vlakverdeling, lijnen en ritme bewegen Piet Mondriaans persoonlijke overpeinzingen en de historische gebeurtenissen van zijn tijd zich afwisselend tussen voor-en achtergrond. Terwijl Piet Mondriaan zijn composities overweegt en heroverweegt, waarin de dikte van een lijn een allesbepalende weerslag heeft op het gehele schilderij, werpt de Tweede Wereldoorlog zijn schaduw vooruit. Ondanks dat Mondriaan zich bewust is van het dreigende gevaar weifelt hij en stelt zijn beoogd vertrek naar New York uit om door te blijven werken aan zijn schilderijen. Gelijktijdig blijft hij hopen op een goede afloop. Pas als de grond hem te heet onder de voeten wordt, vertrekt hij impulsief.

Met nagesprek met de regisseur: Pim Zwiers

Binnenkort in de verkoop